انتشارات مطالعات هنر اسلامی

ماهنامه کیمیای نقش

مشخصات

نام: ماهنامه آموزشی- هنری کیمیای نقش

صاحب امتیاز: موسسه مطالعات هنر اسلامی

مدیر مسئول و سردبیر: دکتر مهناز شایسته فر

زمینه فعالیت: علمی، آموزشی و هنری

تیراژ: 1000 نسخه

معرفی

موسسه مطالعات هنر اسلامی از موسسه های تحقیقاتی و پژوهشی است که در راستای دستیابی به اهداف خود (توسعه و گسترش فعالیت­ های تحقیقاتی، انتشاراتی و همچنین آموزشی و تبلیغاتی در حوزه هنر ایرانی-اسلامی)، از ابتدای فعالیت رسمی خود (1383) تاکنون به عنوان اهداف دراز مدت و از ابتدای سال 1387 تاکنون به عنوان اهداف کوتاه مدت، توانسته اقدامات قابل توجهی را به انجام رساند. چاپ بیش از 35 عنوان کتاب و نشریه هنری با محوریت هنر ایرانی-اسلامی، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های هنری، راه اندازی نشریه علمی-پژوهشی مطالعات هنر اسلامی از سال 1382 و نشریه علمی-تخصصی سفالینه از 1393، برگزاری دو همایش ملی در سال های 1391 و 1393 و انجام بیش از 70 مورد قرارداد طرح پژوهشی با مراکز معتبر علمی، از دستاورد های این موسسه فرهنگی و هنری می‌باشد.

موسسه مطالعات هنر اسلامی در نظر دارد از تجربیات غنی خود در زمینه پژوهش و مطالعات در حوزه تبلیغات نیز استفاده نماید. چاپ اولین شماره ماهنامه آموزشی-فرهنگی کیمیای نقش با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  می­تواند راه حل مناسبی باشد تا علاقمندان عرصه هنر و فرهنگ بتوانند با جدیدترین خدمات و محصولات در این عرصه آشنا شوند.

درباره مدیرمسئول

دکتر مهناز شایسته‏فر مدیر مسئول ماهنامه کیمیای نقش، دارای مدرک دکتری هنر اسلامی از دانشگاه بیرمنگهام انگلستان، عضو دانشیار دانشگاه تربیت مدرس و مدیر عامل موسسه مطالعات هنر اسلامی هستند که سابقه تدریس دروس دو گروه پژوهش هنر و هنر اسلامی در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری را دارند. ایشان مدیریت گروه هنر اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس را به عهده داشته‌اند و بیش از 30 عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد را راهنمایی و هدایت نموده‌اند.

دکتر شایسته فر از سال‌83 تاکنون مدیر مسئولی و سردبیری دو فصلنامه علمی – پژوهشی مطالعات هنر اسلامی را بر عهده دارند. ایشان بیش از 200 مقاله در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسانده و در ده‏ها همایش داخلی و خارجی شرکت داشته‌اند. عضویت در هیات تحریریه 4 نشریه علمی و پژوهشی سردبیر و مدیر مسئول دو نشریه، دبیر علمی همایش هنر قرآنی، مدیر مسئول مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره، و ترجمه و تالیف 20 عنوان کتاب را می‌توان در کارنامه پژوهشی ایشان نام برد. همچنین در طول دو دهه گذشته حدود 20 پروژه در زمینه هنر ایرانی- اسلامی و صنایع دستی به اتمام رسانده­اند.

مراکز توزیع:

 1. دانشگاه‌ها
 2. انجمن‌های علمی مرتبط
 3. آموزشگاه‌های مرتبط
 4. فرهنگسراها
 5. نمایشگاه‌ها
 6. شرکت‌های تولیدی
 7. نگارخانه‌ها
 8. فروشگاه‌های فرهنگی- هنری
 9. موزه‌ها
 10. هتل­ها
 11. دکه‌ها